PROGRAM

GŁÓWNY WEEKEND 14-17.10.2010

14.10 CZWARTEK

OTWARCIE STREFY TYMIENIECKIEGO:

15.00 wernisaż: VS, Ryszard Bienert & Hakobo – wystawa zbiorowa / ZONA Sztuki Aktualnej
16.00 LOFTY „U Scheiblera” ul. Tymienieckiego 25
wystawy:
- La Dolce (re)Vita – wystawa zbiorowa
- W gruncie rzeczy – wystawa zbiorowa
- Home, Sweet Home – wystawa zbiorowa
16.30 Muzeum Książki Artystycznej ul. Tymienieckiego 24
wystawy:
- Czcionki Nowej Typografii – wystawa zbiorowa
- Multitouch me!, Mieszko Saktura – wystawa indywidualna
- Fashion Flash. Moda w obiektywie Elle – wystawa zbiorowa
17.00 Willa Grohmana ul. Tylna 9/11
wystawy:
- Fluoodpady – instalacja artystyczna Wzorowo
- Intuicja w projektowaniu znaku literniczego, Adam Kamiński – wystawa indywidualna
- Janusz Kaniewski – wystawa indywidualna
- Living Room, Chris Haring & Andreas Berger – wystawa specjalna
- Nieśmiertelniki – wystawa grupy Moho Design
- Najlepsze projekty dyplomowe 2008/2009 – wystawa zbiorowa
- 6:10, Grupa Sześć – wystawa specjalna
- Re.Architektura’10 – wystawa zbiorowa
- Śląska Rzecz 2009 – wystawa pokonkursowa
- Świetnograficzne – polska grafika reklamowa 1918-1989 – wystawa zbiorowa

18.30 OTWARCIE FESTIWALU * WRĘCZENIE NAGRÓD MAKE ME! / Łódź Art Center, Tymienieckiego 3

wystawy:
- Strefa Zgniotu – Program Główny
- Underpressure – Program Główny
- Table Talk – wystawa specjalna
- The Most Wanted Collection for Your Home, Moooi & Atak Design – wystawa specjalna
- Przegląd Szkół – wystawa zbiorowa
- make me! – wystawa pokonkursowa
- Roman Modzelewski – projektant – wystawa indywidualna
- Flat Design: nowoczesne tekstylia kuchenne – wystawa zbiorowa
- Metropolis, Kamila Kasperska Gawrońska – wystawa pokonkursowa Złotej Nitki 2010
- Form Follows Function, Paweł Grobelny – instalacja artystyczna
- Velornament, Asia Piaścik – wystawa indywidualna
- YES!we can, STGU – wystawa zbiorowa
- Office Stories, Kinnarps – wystawa zbiorowa
- Pięć zmysłów, Ceramika Paradyż – wystawa zbiorowa
- Ceramika do kwadratu – wystawa pokonkursowa Ceramiki Paradyż
- Studio prezentacji 3D Ceramika Paradyż
- 40 Years – 40 Designers, Corian® – wystawa zbiorowa
- T40 – Tomek Rygalik Studio i Interprint – wystawa indywidualna
- Wnętrza w najlepszym stylu, Noti i Balma – wystawa zbiorowa
- Innowacja przez design – na podstawie kolekcji Mamama i Evolve, Vox – wystawa zbiorowa
- Prezentacja wazonów Rosenthal Studio-Line, Rosenthal Polska – wystawa zbiorowa
- Bauhaus – Rosenthal Studio-Line, Rosenthal Germany – wystawa zbiorowa
- Flying Bench – latająca ławka, MAKAAgroup – instalacja
GROOVE Bench, LATALAdesign – instalacja
- Mikroprzestrzenie, KOMPOTT studio – instalacja
- POOF, Moomoo architects – instalacja
20.00 wernisaż: Young Fashion Photographers NOW – Fashion Philosophy Fashion Week / Bielnik
00.00 impreza: Bartosz Szczęsny (live act + dj set)

15.10 PIĄTEK
10.00-17.00 Przegląd Porftolio
10.30-16.30 wykłady / Łódź Art Center:
_10.30 Wojciech Mierowski, SAR: Brand Design, czyli jestem pianistą w burdelu (PL) *
_11.20 Małgorzata Leniarska Dragon Rouge, SAR: Aktualne trendy designu na tle społeczno-kulturowym 2010 (PL)
_12.00 Rolf Luchsinger, Use the air: inflated structures and Tensairity (ENG)
_12.30 Ewa Solarz, domplusdom.pl, „D.E.S.I.G.N.” – prezentacja książki (PL)
_13.00 Czesława Frejlich, „Rzeczy niepospolite” – prezentacja książki (PL)
_13.30 Bogna Świątkowska, „Nerwowa drzemka” – prezentacja książki (PL)
_14.00 Naama Steinbock HIT, REDDISH, Czynniki kulturowe (ENG)
_14.40 Galit Gaon, Muzeum Wzornictwa Holon (ENG)
_15.10 Andrea Trimarchi, Simon Farresin (Formafantasma), Formowanie tradycji (ENG)
_16.10 Tomasz Jaśkiewicz, Kreowanie dynamicznych przestrzeni poprzez interakcje z użytkownikami (PL)
11.00-13.30 Off-Out Of Schedule – Fashion Philosophy Fashion Week / Elektrownia
15.00-22.00 Aleja Projektwntów – Fashion Philosophy Fashion Week / Centralne Muzeum Włókiennictwa
15.00 wernisaż: Piotrkowska+ / Allmendinger, Regionalna Izba Budownictwa
16.00 wernisaż: Ostatnie Piętro, NOW, Tamizo Architects Group, Grafixpol – wystawa zbiorowa / Tamizo Architects Group, strych fabryki
17.00 wernisaż: Paola Navone for Gervasoni – wystawa indywidualna / Diehl Deco
18.00 wernisaże:
- Dimensions of Design -100 Classical Seats – wystawa zbiorowa / Vitra & Atak Design
- Odkryj 606 – wystawa zbiorowa / Atak Design
- Living Essentials USM – wystawa zbiorowa / USM & Atak Design
20.00 wernisaż: PG13 vs Tomek Rygalik Studio – wystawa najnowszych projektów / Tomek Rygalik Studio
22.00 impreza: / Klub Muzyczny Pewex  / otwarcie wystawy T40
_23.00 koncert: Łąki Łan
_00.30 Piękni chłopcy

16.10 SOBOTA
10.30-16.30 wykłady / Łódź Art Center
_10.30 Hans Maier-Aichen, Karlsruhe University of Arts and Design, Iść pod prąd (ENG)
_11:00 Pini Leibovich, Shenkar College of Engineering and Design, Shenkar – kurs dla pierwszego roku (ENG)
_11.30 Valentina Carretta, Paulo Santos Barcelos (Fabrica), From fabrica with love (ENG)
_12:40 Gian Luca Amadei, Media, design i niecierpliwość (ENG)
_13.20 Szkoła Marietta Moraweg – Burg Giebichenstein – Hochschule für Kunst und Design Halle/Saale (ENG)
_14.00 Amica, Proces wdrażania produktu w branży AGD, Code Architecture & Design (PL)
_14.30 Maciej Sławek i Adam Sterczała, Ceramika Paradyż, Kolor, światło, cień – realizm prezentacji projektów w programie CAD Decor Paradyż (PL)
_15.00 Jakub Stępień, „HAKOBO HGW: Hakobo Graphic World” – prezentacja albumu (PL)
_15.30 Michał Warda, „PGR. Projektowanie graficzne w Polsce” – prezentacja książki (PL)
11.00-13.30 Pokazy Off-Out Of Schedule, Fashion Philosophy Fashion Week / Elektrownia
12.00- 18.00 bzzzix by massmix / Łódź Art Center
12.00-21.00 Łódź Remade Market / Łódź Art Center
14.00 wycieczka: zwiedzanie łódzkich murali / start: Łódź Art Center
15.00-22.00 Aleja Projektantów, Fashion Philosophy Fashion Week / Centralne Muzeum Włókiennictwa
15.00 wernisaż: Próba ratowania Świata na przykładzie Łodzi, Bartosz Poniatowski – wystawa indywidualna / Akademia Architektury
15.30 wernisaż: Andrzej Feliks Szumigaj – murale – wystawa indywidualna / Klubokawiarnia Owoce i Warzywa
17.00 wernisaż: Papierki 1945-1989 – wystawa kolekcji prywatnej / Pan Tu Nie Stał
18.00 wernisaż: Moomoo Exhibition – wystawa projektów Moomoo Architects / Pracownia Moomoo Architects
19.00 wernisaż: Anna Orska – biżuteria – wystawa indywidualna / Galeria Arkana / Concept Store
20.00 wernisaż: Twister, Pascale Heliot – wystawa indywidualna / Galeria Wschodnia
22.30 impreza / klub Łódź Kaliska

17.10 NIEDZIELA
09.00-11.00 oficjalne otwarcie Ogólnopolskich Warsztatów Architektonicznych OSSA 2010 ŁÓDŹ / Centralne Muzeum Włókiennictwa
10.00-16.00 wykłady / Łódź Art Center:
_10:30 Michał Nowak, Kamikaze, Designer Toys – „Synu, to moje zabawki…” (PL)
_11:30 Janusz Kaniewski, Amazing Life – Amazing Work (PL)
_12.00 Oskar Zięta, Underpressure (PL)
_12.30 Maria Dziedzic, ASP Kraków, Warsztaty krakowskie 1913-1926 – prezentacja książki (PL)
_13.00 Andrzej Szczerski, Modernizacje Sztuka i architektura w nowych państwach Europy Środkowo-Wschodniej 1918-1939 – prezentacja książki (PL)
_13.40 prof. Sławomir Kosmynka, asystent Bogusław Jaworski, ASP Łódź, Program pracowni Projektowania Grafiki Wydawniczej i Typografii (PL)
_14.10 Paweł Buszko, ASP Poznań, Między Rzeczywistością a wyobraźnią – współczesne metropolie w epoce supermana (PL)
_14.40 AHE, Michał Kacperczyk, Pracownia Typografii, Katedra Grafiki AHE w Łodzi, Wydział Artystyczny Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi, Typogeometria (PL)
_15:30 LARS Bülow, Kinnarps, Zarządzanie designem – jak organizować firmę (ENG)
11.00-13.30 Pokazy Off – Out Of Schedule, Fashion Philosophy Fashion Week / Elektrownia
15.00-22.00 Aleja Projektantów, Fashion Philosophy Fashion Week / Centralne Muzeum Włókiennictwa
19.00 wykład&impreza: OSSA 2010 ŁÓDŹ: Moomoo Architects, Tamizo Architects Group (PL) / MS CAFÉ


18.10 PONIEDZIAŁEK
09.00 wykład: OSSA 2010 ŁÓDŹ: Jan Salm (PL) / Eternity Group
21.00 wykład&impreza: OSSA 2010 ŁÓDŹ: Bud Cud, Centrala (PL) / Klub Łódź Kaliska

19.10 WTOREK
15.00 wykład: OSSA 2010 ŁÓDŹ: Grupa Relaks (PL) / Eternity Group
21.00 wykład&impreza: OSSA 2010 ŁÓDŹ: Aleksandra Wasilkowska (PL) / Klub Jazzga

20.10 ŚRODA
17.00-20.00 wykłady / Łódź Art Center:
_17:00 Anna Wróblewska, Meble VOX Sp. z o.o. S.K.A, DESIGN MANAGEMENT – Zarządzanie innowacją w firmie (PL)
_18:00 Katarzyna Gliszczyńska, ProDesign Sp. z o.o., MAMAMA – przykład projektowania zorientowanego na użytkownika (PL)
_19:00 Lidewij Edelkoort, School of Form, Trend Union, Architektura krajobrazu wnętrz: projektowanie i styl życia 2012 (ENG)
15.00 wykład: OSSA 2010 ŁÓDŹ: Marlena Wolnik (PL) / Eternity Group
21.00 wykład: OSSA 2010 ŁÓDŹ: Narchitektura (PL) / Eternity Group

21.10 CZWARTEK
15.00 wykład: OSSA 2010 ŁÓDŹ (PL) / Eternity Group
18.00 wykład: Krystyna Łuczak-Surówka, Poszukiwanie narodowej tożsamości, z cyklu: Historia polskiego wzornictwa do roku 1989 – wykład w ramach cyklu „O!to design. Spotkanie z polskim designem” (PL) / Łódź Art Center

22.10 PIĄTEK
10.00-17.00 prezentacja projektów  OSSA 2010 ŁÓDŹ (PL) / Eternity Group
18.00 panel dyskusyjny OSSA 2010 ŁÓDŹ: Mirosław Wiśniewski, Włodzimierz Adamiak, Marek Janiak, Zbigniew Bińczyk (PL) / Eternity Group
20.00 impreza: OSSA 2010 ŁÓDŹ/ Eternity Group
20.20 impreza: Pecha Kucha Night/ Klub Jazzga

28.10 CZWARTEK
18.00 wykład: Krystyna Łuczak-Surówka, Oazy wolności w socjalistycznym państwie, z cyklu: Historia polskiego wzornictwa do roku 1989 – wykład w ramach cyklu „O!to design. Spotkanie z polskim designem” (PL) / Łódź Art Center

29.10 PIĄTEK
18.00 Makkagroup – finisaż instalacji / biurowiec Forum 76, ul.Kopcińskiego

* (ENG) – wykład w języku angielskim
* (PL) – wykład w języku polskim

ULOTKA ŁÓDŹ DESIGN 2010 – do pobrania (1,4 Mb)