IMPREZY

14.10 // Ambasada Club, ul. Zielona 13 // godz. 23.30 Pink Freud // godz. 00.30 Bartek Szczęsny

W związku z ustanowieniem w województwie łódzkim trzydniowej żałoby koncert Pink Freud oraz towarzyszące otwarciu wydarzenia o charakterze rozrywkowym zostały odwołane.

PINK FREUD to jeden z najciekawszych polskich zespołów jazzowych. Umiejętnie łączą spontaniczną, improwizowaną muzykę, elektroniczne brzmienia i ducha free lat 60. i 70. Często sięgają po tradycyjne frazy muzyczne, aby na ich podstawie tworzyć własne niesamowite kompozycje.Brzmienie zespołu wyróżnia konstruowanie bogatych narracji w oparciu o elektronicznie preparowane instrumenty. Mają do tego duże poczucie humoru i dystans do generowanych przez siebie dźwięków. Nie boją się też sięgać po klasyczne utwory – wspaniałe interpretacje „My Man’s Gone Now” George’a Gershwina, czy „Come As You Are” Nirvany.

Zagrali już kilkaset koncertów nie tylko w Polsce, ale i całej Europie (między innymi w Niemczech, Francji, Portugalii, Czechach i na Ukrainie). Ich twórczość jest na tyle interesująca, że trafiają także na line-up’y festiwali rockowych, takich jak Open’er czy Off Festival. Teledyski do utworów „Come As You Are” i „Dziwny jest ten kraj” zostały nagrodzone na Yach Film Festiwalu.

Podczas występu muzycy mieli zaprezentować repertuar ze swojej najnowszej płyty Monster of Jazz, do której okładkę przygotował Adam Kamiński. Miał to być nowoczesny jazz z elementami współczesnej kameralistyki, wzbogacony o samplowane orkiestracje. Wszystko to podane w sosie najlepiej rozumianej muzyki elektronicznej. Mieliśmy usłyszeć w niej echa ostatnich podróży zespołu po Meksyku, Argentynie, Chile, Peru i Afryce a także elementy jungle, afrobeat, akcenty filmowe i odwołania do współczesnej popkultury. Muzyka bardzo obrazowa, sugestywna, emocjonalna mająca duży szacunek dla tradycji i wybiegająca w przyszłość. Przekazująca przede wszystkim energię i radość życia.

Zespół miał zagrać w składzie: Wojtek Mazolewski – bass  /  Adam Baron – trąbka  /  Tomek Duda – saxofon  /  Jerzy Rogiewicz – perkusja / www.pinkfreud.art.pl / www.myspace.com/pinkfreudmusic

Po niezwykłej jazzowej esencji muzycznej Bartek Szczęsny miał nas przenieść w świat dźwięków łączący różnorodne gatunki muzyczne z przyjaznymi parkietowym szaleństwom rytmom. BARTEK SZCZĘSNY (live act + dj set) dla którego podczas koncertu najważniejsza jest radość z muzyki i pozytywna energia, która w sprzyjających warunkach wytwarza się pomiędzy publicznością a występującym. Swą muzykę urozmaica brzmieniem gitary basowej, a za pomocą kontrolerów midi steruje elektroniczną częścią swoich utworów. W muzyce słychać fascynację brzmieniami syntezatorów, ale pomiędzy pulsującym basem doszukać się można przemycanych melodii i rozwijających się harmonii. Brzmieniowo są to okolice nu-disco, balearic, house a także electro. Zabawa z pierwiastkiem tanecznym i melodyjnym jest obecna w każdym utworze.

15.10 // Klub Muzyczny Pewex, ul. Narutowicza 28 // godz. 23.00 Łąki Łan // godz. 00.30 Piękni chłopcy

W piątek zaprosiliśmy na szalone funkowe granie i niezwykły show ŁĄKI ŁAN.

Ich ostatnia płyta „ŁĄKIŁANDA” pozostawiła niezmywalny ślad we wszystkich sercach, które mogły się bujać w jej rytmie. To nietuzinkowe wydawnictwo zebrało najwyższe recenzje we wszystkich znaczących pismach i portalach muzycznych. Koncerty ŁĄKI ŁAN przez lata zostały owiane legendą, a sam zespół okrzyknięty najlepszym zespołem koncertowym.

W skład zespołu wchodzą:
- POŃ KOLNY – Jarosław Jóźwik – piano [Nosowska, Hey, Reni Jusis]
- BONK – Michał Chęć – gitara, voc. [Nosowska, Reni Jusis]

- MEGA MOTYL – Piotr Koźbielski – drums, voc. [CzessBand, J WP, Pono, Phantom Taxi Ride, Wienio i Pele]
- PAPRODZIAD – Włodzimierz Dębowski – voc. [CzessBand, November Project]
- ZAJĄC COKICTOKLOC – Bartek Królik – bass, voc; key. [Sistars, Agnieszka Chylińska, Bracia]
- JEŻUS MARIAN -Marek Piotrowski – keyboards [Sistars, Agnieszka Chylińska]

Ich niesamowite kostiumy i performance sceniczny tworzą niezapomniane widowisko, które mogli zobaczyć uczestnicy największych festiwali w kraju i za granicą. Grali między innymi z takimi gwiazdami jak: Jacknife Lee, Luke Slater, Kevin Saunderson, Transglobal Underground, Jazzanova… / www.lakilan.pl

Dla podtrzymania gorącej, energetycznej i pulsującej atmosfery zaprosiliśmy do grania dj-ski duet PIĘKNI CHŁOPCY.  Piękni chłopcy są mistrzami rozgrzewania parkietu do czerwoności pięknymi piosenkami. Ich sety DJ-skie to zgrabna fuzja tanecznego jazzu, świeżego funku, afrobeatu, nowego soulu oraz brzmień latynoskich.

Piękny Chłopiec Ten Piękniejszy ubóstwia soul, funk i jazz. Jak przystało na dźwiękowego dyktatora łaskawym i wyrozumiałym okiem łypie na rozbawiony tłum, sam wszak uwielbia tańczyć. Prywatnie skromny mól książkowy. Roztrzepany naukowiec (pisze doktorat) in spe rozszerzający swą badawczą działalność o dźwiękowe manipulacje istniejących jużnagrań. Animisiewasz Startt to skromny domator podrygujący przy brzmieniach afrobeat, jazzdance i latin. Urodzony hipochondryk niezdrowo gorączkujący się na widok sklepów płytowych.

W cywilu zapalony dyskutant na tematy okołomuzyczne, chodząca encyklopedia muzyki do tańca i różańca oraz grafik związany z europejską sceną nu-jazzową (m.in. projekty okładek singli winylowych dla madryckiej oficyny Lovemonk Discos Buenos). Zaczynali współpracę na antenie radia ABC w audycji pt. „Piękni Chłopcy Grają Piękne Piosenki”, dziś są jednym z ciekawszych i bardziej oryginalnych duetów DJ-skich w Polsce. / www.myspace.com/pieknichlopcy / pieknichlopcy.blogspot.com/

16.10 // Klub Łódź Kaliska, ul. Piotrkowska 102 // godz. 23.00

Impreza współorganizowana z Elle oraz FashionPhilosophy Fashion Week Poland. Wstęp na imprezy był możliwy  po nabyciu karnetu festiwalowego.