2010

Trzecia już edycja konkursu wzbudziła bardzo duże zainteresowanie. Spośród 243 zgłoszeń jury wybrało 19 projektów, które stworzyły wystawę pokonkursową podczas Łódź Design Festiwal 2010.

Zakwalifikowani do wystawy make me! 2010:

Anna Dul – Hand Vase (Polska)
Emmanuel Gardin – Recto Verso (Belgia)
Wiktoria Gołębiewicz – Drop – nalewaczka dla osób starszych
Hofit Haham – Light Kiss (Izrael)
Katalin Ivanka – Betonowy Nagrobek SeeYou (Węgry)
Magdalena Jędrzejas – Zegar „PIXELS” (Polska)
Magdalena Karasińska – Stolik Moso (Polska)
Gabriela Kowalska – Szklanki ”Przyłączenie” (Polska)
Dominik Lisik – My Love TV seat! (Polska)
Joanna Łyczek – Miasto na Tapecie (Polska)
Moran Peleg – Aurelia (Izrael)
Aleksandra Pięta & Piotr Wiśniewski – Smaki Podhalańskie (Polska)
Roma Przyimka – Trój-książka (Polska)
Anna Rosinke – biuro projektowe Stadtpark – Polna kaplica w Chwaszczynie (Polska)
Grupa Projektowa Mezzamela: Ida Dziedzic & Konrad Roślak – TOOBO – Lampy (Polska)
Poliszdizajn: Kamila Niedzwiedzka i Nikodem Szpunar – Lampa Komar (Polska)
Filip Wcisło & Katarzyna Bukowska-Wcisło – SpaghettiMonster (Polska)
Miriam Żink – light MI (Holandia)
Studio Projektowe Prodiż: Małgorzata Żółkiewska & Przemek Ostaszewski – Robole (Polska)


Główną Nagrodę w konkursie „make me!” 2010 w wysokości 20 000 zł otrzymał Poliszdizajn: Kamila Niedzwiedzka i Nikodem Szpunar za projekt Lampa Komar. Nagrodę wręczyła Agnieszka Jacobson-Cielecka – kurator Programu Głównego festiwalu.

Lampa Komar to nowatorski projekt opierający się na bardzo prostym pomyśle wykorzystania składanych rurek stosowanych w namiotach i laskach dla niewidomych. Umożliwia to szybkie pakowanie i błyskawiczny montaż. Można ją ustawić na kilku wysokościach, co nadaje przedmiotowi różnorodne formy. Jej walorem jest zmienność – doskonale wpasuje się w każde wnętrze. To produkt, który po drobnych modyfikacjach technicznych może trafić do masowej produkcji.

Laureaci nagród dodatkowych:

Nagrodę od firmy RADO za fuzję nowoczesnych materiałów i design – zegarek o wartości 8 000 zł – otrzymał Emmanuel Gardin za projekt Recto Verso. Nagrodę wręczył Marek Lis – Brand Manager marki Rado w Polsce.

Nagrodę od firmy VOX – staż w Dziale Rozwoju Meble VOX – otrzymali Filip Wcisło & Katarzyna Bukowska-Wcisło za projekt SpaghettiMonster. Nagrodę wręczyła Monika Tokarska – Pełnomocnik ds. PR i Mediów, Meble Vox.

Nagrodę od firm Noti i Balma – staż w Firmie Noti – otrzymała Magdalena Karasińska za projekt Stolik Moso. Nagrodę wręczył Ryszard Balcerkiewicz – właściciel Firmy Noti.

Nagrodę od redakcji Elle Decoration – materiał poświęcony laureatowi w magazynie – otrzymali Aleksandra Pięta & Piotr Wiśniewski za projekt Smaki Podhalańskie. Nagrodę wręczyła Małgorzata Szczepańska – redaktor naczelna Elle Decoration.

Nagrodę Domosfery – prezentacja laureata na łamach portalu domosfera.pl – otrzymali Filip Wcisło & Katarzyna Bukowska-Wcisło za projekt SpaghettiMonster. Nagrodę wręczyła Marta Lubaszewska – redaktor naczelna portalu domosfera.pl.

Nagrodę od firmy Rosenthal za kreatywność i innowacyjność – kubki Rosenthal z kolekcji Ego Karla Lagerfelda – otrzymała Wiktoria Gołębiewicz za projekt Drop – nalewaczka dla osób starszych. Nagrodę wręczyła Agnieszka Sumelka – dyrektor marketingu Rosenthal Polska.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i zapraszamy do udziału w przyszłej edycji.

Szczególne podziękowania dla Jury konkursu oraz fundatorów nagród dodatkowych:

a także dla patronów medialnych konkursu: