PECHA KUCHA NIGHT

W 6 minut i 40 sekund pokaż światu co siedzi w twojej głowie!

PechaKucha to forma prezentacji, której pomysłodawcami są architekci Astrid Klein i Mark Dytham z Klein Dytham Architecture. Pierwsza PechaKucha odbyła się w TOKIO w 2003 roku, obecnie jest organizowana w ponad 300 miastach na całym świecie.

Nazwa „PechaKucha” pochodzi od japońskiego słowa pogawędka, a wymawiać ją należy „peczakcza”.

PechaKucha jest imprezą otwartą i niekomercyjną. Prezentować może się każdy, kto ma coś ciekawego do pokazania i powiedzenia – wiek, status zawodowy czy materialny są bez znaczenia – liczy się inwencja! PechaKucha ma być okazją do spotkań ludzi twórczych, do pokazania ciekawych projektów szerszej publiczności i swobodnej wymiany myśli.

Uczestnicy prezentują swoje pomysły wg. prostego schematu: 20 × 20, czyli 20 slajdów po 20 sekund na jeden slajd, co daje w sumie 6 minut i 40 sekund prezentacji. Tematem może być na przykład właśnie utworzona kreatywna przestrzeń, budynek, projekt mebli, kampania reklamowa, kolekcja ubrań, grafika, nowy event, inicjatywa społeczna, czy po prostu pomysł, o którym powinien dowiedzieć się cały świat.

PechaKuchę koniecznie należy uzupełnić dużą dawką rozmów, muzyki, napojów i dobrej zabawy.

PechaKucha Night Łódź została zorganizowana przez Grupę CUKIER przy współpracy z klubem Jazzga. Sponsorem imprezy była firma KLUDI. Partnerem wydarzenia był festiwal Łódź Design 2010.

Więcej informacji na: pechakuchalodz.blogspot.com


Klub Jazzga
Piotrkowska 17

22 października 2010 r. / start 19.30 + after