Frank Willems

Kolekcja Rubens (2004)
materace, drewno, pokrycie z pianki

Każdego roku Europejczycy wyrzucają 12 milionów szafek, 3 miliony kuchenek, 21 milionów krzeseł, 7,2 miliona stołów i 18,4 miliona materacy. Podczas wizyty w zakładzie przetwarzania odpadów, opracowując projekt badawczy dotyczący przedłużania życia śmieci Willems odkrył, że niemal wszystkie ich rodzaje znajdują nowe przeznaczenie, z wyjątkiem materacy.

Dzięki złożeniu niepotrzebnych materacy otrzymujemy duże i wygodne siedzisko. Seksowne nogi powstają dzięki rozmontowaniu starego stołka. Składając materace na różne sposoby i wykorzystując nogi od różnych krzeseł, każda nowa „pani” jest wyjątkowa – taka, jaka powinna być.

Piankowe pokrycie sprawia, że Kolekcja Rubens jest świeża, higieniczna i całkowicie odmłodzona.

Kolekcja Goldilocks (2006)
drewno

Tata miś chce usiąść na twardym i niskim siedzeniu, bo jest silny i wielki. Mama miś chce usiąść na troszkę wyższym i bardziej miękkim siedzeniu. Synek miś chce usiąść na bardzo wysokim i bardzo miękkim siedzeniu, ponieważ wciąż jest małym chłopcem. Idealny mebel nie istnieje, więc stwórz go sam!

Kolekcja Goldilocks to zestaw mebli zainspirowany bajką o Złotowłosej (ang. Goldilocks) i trzech niedźwiadkach, która opowiada o dokonywaniu wyborów oraz indywidualnych upodobaniach. Ktoś może być bardzo zadowolony z rzeczy, która komuś innemu kompletnie się nie podoba. Kolekcja Goldilocks przekłada tę tezę na zestaw złożony ze stołu i trzech krzeseł. Krzesła te nie mają przymocowanych siedzeń, więc sam użytkownik musi je skonstruować tak, jak chce, przywiązując do nich stos poduszek, decydując o ich liczba, kolorze oraz miękkość. Stół wydaje się być masywny, ale można go w pełni zdemontować, a po wyjęciu nóg może być z łatwością przechowywany. Używając nóg o różnych rozmiarach można kontrolować wysokość stołu.

www.frankwillems.net

<<< wróć