Akademia Sztuki i Projektowania Bezalel w Jerozolimie

Wystawa prezentuje i stawia nacisk na proces pracy, długi i krótki, wybór technologii, wydobycie unikatowej estetyki materiału, która prowadzi do stworzenia nowego, innowacyjnego obiektu.

Seminarium Morze Martwe
Morze Martwe, najniżej położone miejsce na ziemi, i jeden z najsławniejszych fenomenów natury, odbija się w oknach akademii Bezalel, położonej na Mount Scopus w Jerusalem. Seminarium Morze Martwe to owoc inicjatyw i kooperacji między wydziałem wzornictwa przemysłowego i studentami, którzy chcieli wzbogacić się o nowe doświadczenia poza programem studiów.

Seminarium zdobyło nazwę “ Niska technologia w najniższym punkcie na ziemi”, dzięki lokalizacji, w której się odbywało ale też ze względu na użycie lokalnych materiałów i technologii oraz rzemieślnicze wykonanie. W ciągu tygodnia trwania, studenci i wykładowcy opuścili zaawansowane technicznie pracownie, próbując swoich sił w budowie w ciągu jednego dnia na akademii i dwóch dni na teranie morza martwego.

Podczas ostatniego seminarium głównym tematem było stworzenie „krzesła” z lokalnych materiałów, przy czym każdy student mógł interpretować słowo krzesło według swojego uznania. Pod koniec wszystkie projekty zostały zebrane i przedstawione w formie wystawy w muzeum oraz innych miejscach, gdzie zdobyły spore uznanie.

Kurator – Mr. Omri Ben Artzi
Absolwent Wydziału Wzornictwa Przemysłowego Bezalel z 2009 roku

www.bezalel.ac.il

<<< wróć