H.I.T. Instytut Technologii w Holon

Wydział Wzornictwa – kierunek wzornictwo przemysłowe

Pamiątki z Ziemi Świętej

Alia Natal / Złota Kopuła
Materiały: tektura, pomarańcza
Projekt ten łączy dwa symbole Państwa Izraela: pomarańczę (nazywaną także złotym jabłkiem), oraz Kopułę na Skale (jedno z najświętrzych miejsc w Jerozolimie, położone na Wzgórzu Świątynnym), w rezultacie czego powstaje nowe opakowanie na pomarańcze.

Yael Kristal / Kipack
Materiały: papier
Kippah (jarmułka) jest tradycjonalnym żydowskim nakryciem głowy, noszonym głównie podczas ceremonii religijnych, takich jak pogrzeby i wesela. Izraelczycy, znani ze swoich zdolności do improwizowania, czasem używają chustek lub serwetek gdy akurat nie mają przy sobie jarmułki. Posiadacze prezentowanej paczki chusteczek higienicznych mogą stworzyć prowizoryczną jarmułkę w nieco bardziej stosowny sposób.

Ayala Bougay / Sabra
Materiały: bawełna
Sabra (opuncja figowa) – roślina z zewnątrz pokryta kolcami, lecz wewnątrz słodka i miękka – to sumbol  Izraelczyków. W tym projekcie sabrę przekształcono w uroczą lalkę wykonaną z używanych mundurów Sił Obronnych Izraela.

Segev Moisa / Krawat
Materiały: bawełna
Państwo Izraela zamieszkiwane jest głównie przez Żydów i Arabów (muzułmanów i chrześcijan). Projekt ten łączy krawat – współczesny element miejskiego ubioru – z tkaniną używaną w tradycyjnych arabskich nakryciach głowy. Celem tego połączenia jest pokazanie jak złożony jest charakter wszystkich grup, które zamieszkują Izrael.

Kobi Peretz / Bezpieczeństwo w Izraelu
Materiały: metal, złote powlekanie
Bezpieczeństwo i sprawy obronne są głównymi elementami życia w Izraelu.
W projekcie tym wykorzystano zwykłą agrafkę, zamieniając ją w broszę o kształcie Izraela.

Shahar Kagan / Izraelski dodatek
Materiały: plastik
Żołnierze chodzący z bronią po ulicach to nic nadzwyczajnego dla Izraelczyków. Trumny, kamieniowania i ofiary wybuchów stały się już codziennością dla mieszkańców Izraela.
Plastikowe żołnierzyki są izraelskim dodatkiem do popularnych zabawek dla dzieci, a każda figurka ma swoją własną tragiczną rolę do odegrania.

www.hit.ac.il/ln/holylandsouvenirs

<<< wróć