Uniwersytet Sztuki i Wzornictwa Burg Giebichenstein w Halle

Wydział Wzornictwa

Burg Giebichenstein Halle jest międzynarodowym Uniwersytetem Sztuki i Wzornictwa. W swojej ofercie dydaktycznje znajduje się ponad 20 kursów, tworząc jedną z najciekawszych i zróżnicowanych placówek w Niemczech. Usytuowany w punkcie spotkania wschodu z zachodem poszukuje już przez ponad 100 lat.

Burg Giebichenstein jako nowoczesny uniwersytet sztuki i wzornictwa łączy elementy design, sztuki czystej i nowoczesnych mediów. Uczelnia jest wyposażona w profesjonalne pracownie. Student traktowany jest indywidualnie przez wykwalifikowaną kadrę. Głównym celem edukacyjnym jest dążenie do wypracowania międzynarodowych kontaktów i współpracy z partnerami przemysłowymi z sektora publicznego i prywatnego. Młodzi, kreatywni ludzie znajdą tu zróżnicowany program i miejsce, w którym rozwiną swój talent.

Wystawa prezentuje prace powstałe w tym roku akademickim. Ich tematem jest przestrzeń wokół domu. Studenci dokonują reinterpretacji powszechnych wyobrażeń na temat mebla i jego funkcji. Poprzez konceptualne podejście próbują nakreślić nowe wizje przedmiotów, które nas otaczają. Zadają przy tym pytanie w jakim otoczeniu żyjemy i w jaki sposób z niego korzystamy.

www.burg-halle.de

<<< wróć