Architektura krajobrazu wnętrz: projektowanie i styl życia 2012

19:00 Lidewij Edelkoort / School of Form, Trend UnionArchitektura krajobrazu wnętrz: projektowanie i styl życia 2012 (ENG- tłumaczenie symultaniczne na PL)
Li Edelkoort, pomysłodawca i ambasador powstającej w Poznaniu School of Form, wieloletnia dyrektor Design Academy Eindhoven, to światowej rangi autorytet ds. trendów – trend forecaster (osoba, która przepowiada trendy; śledzi zjawiska społeczne, ekonomiczne i polityczne, naukowe jako czynniki trendotwórcze). Li Edelkoort wyznacza trendy w modzie i we wnętrzarstwie.

Lidewij Edelkoort
Urodzona w Holandii w 1950r. studiowała modę i design w School of Fine Arts w Arnhem. Następnie została trend forecaster dla holenderskiego centrum handlowego – lidera rynku, marki De Bijenkorf. Tam odkryła swój talent w odczytywaniu nadchodzących trendów i swoje unikalne zdolności w przewidywaniu tego, co konsumenci będą chcieli kupować za kilka sezonów. To skłoniło ją, aby przenieść się do Paryża (1975r.) i zacząć pracę jako niezależny trend consultant. Wkrótce stworzyła Trend Union. W 2003 r. magazyn TIME nazwał ją jedną z 25 najbardziej wpływowych osób w świecie mody, a rok później otrzymała Netherlands’ Grand Seigneur – prestiżową nagrodę za jej pracę w modzie i branży tekstylnej. W 2005 roku Aid to Artisans uhonorowało Li Edelkoort nagrodą za całokształt jej osiągnięć i wkład w rozwój rzemiosła artystycznego i designu. W marcu 2007 roku została uhonorowana tytułem ‘Chevalier des Arts et des Lettres’ przez francuskiego ministra kultury i komunikacji.