Zarządzanie innowacją w firmie

17:00 Anna Wróblewska / Meble VOX Sp. z o.o. S.K.A, DESIGN MANAGEMENT – Zarządzanie innowacją w firmie(PL)
Dlaczego dobry design porusza nasze serca? A kiedy tak się dzieje, design i pragnienie stają się jednym? Dlaczego niektóre firmy odnoszą sukces, co z kolei powoduje, że wzrasta pożądanie klientów na ich produkty, a pracowników, by zdobyć w nich pracę? Odpowiedzi na te pytania można szukać w zrozumieniu roli, jaką odgrywa design w zarządzaniu. Design łączy biznes i technologię w celu zaspokajania potrzeb i rozwiązywania problemów, poprawiając tym samym jakość życia i kreując nową, innowacyjną wartość. Spaja świat biznesu opartego na logice ze światem klienta, napędzanym przez emocje i koncentrację na człowieku. Dzięki temu design manager w oparciu o pracę multidyscyplinarnego zespołu może wykreować nową wartość dla produktu oraz współtworzyć efektywną strategię opartą na designie, zyskując w ten sposób przewagę nad konkurencją i podbijając serca konsumentów. Natomiast metodologia nauczania, skoncentrowana na idei design thinkingu, pozwala wypracować nowy styl pracy; bardziej efektywny, bo oparty na multidyscyplinarnych zespołach; bardziej kreatywny, bo czerpiący inspiracje z metod projektowania i zdecydowanie bardziej skoncentrowany wokół człowieka – jego potrzeb funkcjonalnych i emocjonalnych. Jak wieszczą fani design management – do biznesu weszła dziedzina, która pozwala zmieniać świat i cieszyć się życiem! ENJOY YOUR LIFE!

Meble VOX jako jedyna firma z Europy Środkowowschodniej została wyróżniona w konkursie Design Management Europe Award 2009 za strategię rozwoju konceptu Nowy Folk Design, obejmującego festiwal designu, współpracę z rzemiosłami ginących zawodów oraz tworzenie innowacyjnych produktów. 20.10.2010  zaprosiliśmy gości festiwalowych na wyjątkowy blok wykładów przygotowany dzięki współpracy z firmą Meble VOX, Szkołą Wyższą Psychologii Społecznej, School of Form.

Anna Wróblewska. Design management konsultant, autorka i opiekunka merytoryczna innowacyjnych studiów menedżerskich Design Management. Współpracuje z firmą Vox Industrie SA (marka Meble VOX). Uczestniczy w budowaniu strategii firmy i jej zmian strukturalnych pod kątem zarządzania wzornictwem. Zajmuje się rozwojem i wdrażaniem nowych produktów, współpracą z projektantami i producentami wielu branż (szkło, ceramika, aluminium, meble tapicerowane i skrzyniowe), badaniami produktowymi, analizami trendów i badaniami rynków, zarządzaniem asortymentem pod kątem analiz sprzedaży i wzornictwa, tworzeniem standardów ekspozycji nowych salonów. Współpracuje z firmą Pro Design oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w zakresie projektów związanych z designem, m.in. jest autorką wydarzeń „Design 1:1”, „Design w czasach kryzysu”, „Co to jest design?” (cykl szkoleń z zakresu zarządzania designem) i „Nowy Folk Design”.

Festiwal Nowy Folk Design został uznany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej za najlepszy projekt zrealizowany w Polsce w 2009 r. w kategorii „Gospodarka i biznes”. Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego został nagrodzony tytułem „Lidera Europejskiego Roku Kreatywności i Innowacji”.