Piotrkowska +

Piotrkowska umiera
Najdłuższa handlowa ulica Europy, niegdyś duma i sława Łodzian, pierwsze skojarzenie z miastem Łódź oraz, przede wszystkim, jej salon. Dzisiaj zaniedbana, wypełniona punktami gastronomicznymi niskiej klasy, filiami kredytowymi różnych banków, sklepami z tanimi rzeczami, nie stanowi już wizytówki. Jest raczej problemem wstydliwym, którego próby rozwiązania nie wnoszą nowych wartości i nie mają siły przebicia.

Piotrkowską naprawić

Rozwiązanie, które proponujemy, daje możliwość stworzenia z Piotrkowskiej motoru napędowego Łodzi. Umożliwia jej całoroczne użytkowanie, niemal niezależne od warunków atmosferycznych, przy zachowaniu charakteru najważniejszej ulicy miasta. Ta inwestycja, którą da się przeprowadzić bez nakładów miasta, jedynie z pieniędzy prywatnych, jest pewną ideą, łączącą mieszkańców, będącą ekologicznym, ekonomicznym, architektonicznym i społecznym wydarzeniem, które pozwoli odkryć atrakcyjność Łodzi i wprowadzi nową wartość, wynikającą równocześnie z sedna tożsamości miasta.

Piotrkowska +
Stworzenie odpowiedniej struktury zadaszenia najważniejszej ulicy jest szansą dla miasta Łodzi, aby uratować jego tożsamość, nie szukając jej w nowych centrach, tylko ratując istniejące. Stworzenie współczesnej ikony jest szansą na odzyskanie rangi XIX wiecznej Łodzi, jej całościowy rozwój, zgodny z ideą miasta spójnego i podkreślenie jej unikatowości w skali Europy.

Organizator wystawy: Allmendinger // www.allmendinger.pl


Regionalna Izba Budownictwa /23/
Łąkowa 11
godziny otwarcia:
14.10: 17.00-21.00
16-30.10: 16.00-18.00

<<< wróć