La Dolce (re) Vita – wystawa zbiorowa

Śląski Zamek Sztuki i Przedsiębiorczości w Cieszynie

Wyjątkowe miejsce, gdzie tradycja spotyka się z nowoczesnością. Ten jedyny w Polsce regionalny ośrodek designu zajmuje się wspieraniem innowacyjnych przedsięwzięć, promowaniem nowych technologii, ochroną i promocją zanikających zawodów i rzemiosł, a także wspieraniem rozwoju turystyki.
Doskonała lokalizacja na granicy Polski i Czech oraz bliskość klejnotów architektonicznych Śląska Cieszyńskiego sprawiają, że Zamek musi szczególnie dbać o wizerunek Polski w oczach gości, promuje zatem Polskę poprzez współczesny design, architekturę i tradycyjne rzemiosła.

La dolce reVita to kolejna odsłona Dizajnu w Przestrzeni Publicznej skoncentrowana, tym razem, na procesach rewitalizacji całych regionów, miast czy dzielnic. Na wybranych przykładach pokażemy, jak społeczny, ekonomiczny i przyrodniczy potencjał zostaje wzbogacony o dizajn, który wpływa na jakość i smak życia.
Przykłady dobrych praktyk z całego świata udowodnią, że można przekształcić tereny poprzemysłowe oraz zaniedbane części miast w atrakcyjne i tętniące życiem miejsca, nie niszcząc ich historii i tożsamości.
Dobre praktyki z Mediolanu (Ventura Lambrate i Zona Tortona) czy Madrytu — targ Mercado de San Miguel, pozwolą lepiej zrozumieć procesy rewitalizacji.

Projekt Revita–Silesia jest współfinansowany przez UE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


Lofty „U Scheiblera”
Tymienieckiego 25
godziny otwarcia
GŁÓWNY WEEKEND

14.10: 16.00-21.00
15-17.10: 10.30-18.00
POZOSTAŁE DNI
wt.-pt.: 13.00-18.00
sb.-nd.: 11.30-18.00
pn.: nieczynne

<<< wróć