Szkoła Inżynierii i Projektowania Shenkar

Wzornictwo przemysłowe

The Gap between the Foot and the Floor

Shenkar College of Engineering ma zaszczyt gościć na tegorocznym festiwalu Łódź Design i zaprezentować prace studentów pierwszego roku wydziału wzornictwa przemysłowego.

Jak uczyć design? Jak go tworzyć? Jak alchemia, w swojej niezrozumiałości budowy, może tworzyć magię? Czy jest jakaś systematyczna droga dla nas, by ją stworzyć? Czy magia powiązana jest z talentem czy technicznymi względami? I czym właściwie jest ta magia, o której myślimy?

Brzuch – serce – głowa
Pierwszy rok to rok „ciała”: intuicja z wewnątrz, wybór serca, nawigacja głową. Końcowa idea jest wynikiem intuicyjnie podjętej decyzji.

Projekt The Gap Between The Foot and the Floor jest to druga część kursu odbywającego się  na pierwszym roku. Ma ona za zadanie podsumować umiejętności zdobyte podcz as tego czasujako ustrukturyzowany wynik zawierający podstawowe założenia designu : kontekst, koncept, formę, funkcję i zrozumienie na czym polega projektowanie produktu i projektowanie przemysłowe.

Jednym ze zdań, które przyświeca nam podczas pracy jest 1+1=3. Kiedy zapytasz dziecko ile jest 1+1, zastanowi się i radością odpowie 3! I wtedy jak połączyć przepaść pomiędzy spodziewanym 2 a niespodziewanym 3?

Zasada numer 1: Końcowa idea jest rezultatem intuicyjnie podjętej decyzji
Zasada numer 2: Nasz szkic musi być szczery i nieść uczucie obietnicy.
Zasada numer 3: Rezultat w swoich ramach składa się z formy, materiału, technologii, opowiadając przy tym historię stworzoną przez studenta.

Ta wystawa jest zbiorem prac demonstrujących decyzje podjęte przez studentów i proces, który musieli przebyć.

Prowadzący: Pini leibovich and Yiftach zdafee

www.shenkar.ac.il

<<< wróć